Organization Calendar (Brantford Church Hockey League)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 19, 2017-Mar 04, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23Feb 24Feb 25
Select - PeeWee - Stoney Creek Tournament
Select - Atom - Stoney Creek
Select - Novice - Stoney Creek Winter Fest Tournament
Select - Bantam - Tournament
Select - Midget - Select Winterfest
Novice Division
Alexanders & Bears
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Division
Smoke & The Blast
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice Division
Classics & Golden Eagles
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Midget Just Play
Blast
8:00 PM
vs. Midget Just Play - Golden Eagles
Midget Just Play
Smoke
9:15 PM
vs. Midget Just Play - Alexanders
Atom Division
Golden Eagles (Yellow) & Bears (Red)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Alexanders (White) & Smoke (Black)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Select
PeeWee
6:00 PM
@ Brantford 99'ers Select
Tyke Division
Team 2 (Brown)
6:00 PM
vs. Tyke Division - Team 1 (Orange)
Tyke Division
Team 4 (Blue)
7:00 PM
vs. Tyke Division - Team 3 (Silver)
Select
Novice
8:00 PM
vs. Hamilton Mountain Blues
Novice Division
Bears
8:00 AM
vs. Novice Division - Alexanders
Novice Division
Golden Eagles
9:00 AM
vs. Novice Division - Classics
Novice Division
The Blast
10:00 AM
vs. Novice Division - Smoke
Atom Division
Alexanders (White)
11:00 AM
vs. Atom Division - Golden Eagles (Yellow)
Atom Division
Bears (Red)
12:00 PM
vs. Atom Division - Smoke (Black)
PeeWee Division
Bears
1:00 PM
vs. PeeWee Division - Alexanders
PeeWee Division
Golden Eagles
2:00 PM
vs. PeeWee Division - Blast
PeeWee Division
Classics
3:00 PM
vs. PeeWee Division - Smoke
Bantam Division
Bears
4:00 PM
vs. Bantam Division - Penguins
Bantam Division
Smoke
5:00 PM
vs. Bantam Division - Golden Eagles
Bantam Division
Alexanders
6:00 PM
vs. Bantam Division - Blast
Select
PeeWee
8:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04
Select
Bantam
11:00 AM
vs. Coronation
Select
Atom
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Select
Midget
12:00 PM
vs. Kitchener Minor Midget
Select
Tyke
1:30 PM-2:30 PM
Practice
PeeWee Division
Alexanders
5:00 PM
vs. PeeWee Division - Classics
Tyke Division
Team 1 (Orange) & Team 2 (Brown)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Tyke Division
Team 3 (Silver) & Team 4 (Blue)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Blast
6:00 PM
vs. PeeWee Division - Smoke
PeeWee Division
Bears
7:00 PM
vs. PeeWee Division - Golden Eagles
Bantam Division
Blast & Smoke
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Bantam Division
Alexanders & Penguins
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Bantam Division
Bears & Golden Eagles
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
Novice Division
Classics & Golden Eagles
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Division
Smoke & The Blast
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice Division
Alexanders & Bears
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Midget Just Play
Alexanders
8:00 PM
vs. Midget Just Play - Blast
Midget Just Play
Golden Eagles
9:15 PM
vs. Midget Just Play - Smoke
Atom Division
Alexanders (White) & Smoke (Black)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Golden Eagles (Yellow) & Bears (Red)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Select
PeeWee
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Little Saints Division
Little Saints Winter Session (Q - Z)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Little Saints Division
Little Saints Winter Session (A - P)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke Division
Team 4 (Blue)
6:00 PM
vs. Tyke Division - Team 1 (Orange)
Tyke Division
Team 2 (Brown)
7:00 PM
vs. Tyke Division - Team 3 (Silver)
Select
Bantam
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice Division
Golden Eagles
8:00 AM
vs. Novice Division - Smoke
Novice Division
Bears
9:00 AM
vs. Novice Division - The Blast
Novice Division
Alexanders
10:00 AM
vs. Novice Division - Classics
Atom Division
Golden Eagles (Yellow)
11:00 AM
vs. Atom Division - Bears (Red)
Atom Division
Smoke (Black)
12:00 PM
vs. Atom Division - Alexanders (White)
PeeWee Division
Golden Eagles
1:00 PM
vs. PeeWee Division - Smoke
PeeWee Division
Bears
2:00 PM
vs. PeeWee Division - Classics
PeeWee Division
Alexanders
3:00 PM
vs. PeeWee Division - Blast
Bantam Division
Alexanders
4:00 PM
vs. Bantam Division - Golden Eagles
Bantam Division
Blast
5:00 PM
vs. Bantam Division - Penguins
Bantam Division
Smoke
6:00 PM
vs. Bantam Division - Bears
Select
Novice
8:00 PM
vs. Chedoke
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
League Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow Brantford Church Hockey League on Twitter
- and -
Visit Brantford Church Hockey League on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from bchl.net on Monday, February 20, 2017 at 1:09 AM